Strona główna > Zdrowie > Sposób na zdrową skórę

Sposób na zdrową skórę

Aloes jest rośliną, która może nas zadziwiać, ponieważ występuje w wyjątkowo trudnym do życia środowisku naturalnym, na pustyniach i w terenach górzystych, a mimo to jest zawsze imponująca i wygląda na okaz zdrowia, zachowując ogromne ilości leczniczego soku. Sok aloesu, który jest tajnikiem piękna tej rośliny, możemy wykorzystywać dla naszych potrzeb.

Jest to stosowane od tysiącleci rozwiązanie pomagające wysuszonej i wrażliwej skórze. Jest w stanie ją nawilżać i pomaga utrzymywaniu odpowiedniej wilgotności przez długi czas. Wzmacnia ponadto naczynka krwionośne pod skórą, zabija bakterie powodujące w połączeniu z potem brzydki zapach i skutecznie przeciwdziała starzeniu się skóry.

Zalety soku

Jedną z najważniejszych cech soku z aloesu jest jego zdolność do pochłaniania promieniowania ultrafioletowego. Jest to promieniowanie niebezpieczne, które uszkadza skórę i przyspiesza proces jej starzenia, a do tego sprawia, że jest bardziej podatna na działanie różnych bakterii i wirusów. Ten naturalny filtr UV jest w stanie chronić i koić skórę, eliminować z niej wolne rodniki i stanowić barierę dla wszystkich negatywnych czynników z otoczenia. Warto korzystać z soku przed każdym wyjściem z domu, nie tylko na plażę.

"Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem to najlepsze, co możesz podarować swojej skórze i co zaowocuje również w przyszłości. Zniszczenia spowodowane przez słońce są przyczyną przedwczesnego starzenia się, głębokich zmarszczek, przebarwień oraz nowotworów." źródło: pozakosmosem.pl

Leczenie ran

Sok z aloesu od zawsze był wykorzystywany przede wszystkim jako sposób na leczenie ran i różnego rodzaju uszkodzeń skóry. Już starożytni znachorzy przepisywali go na wszelkiego rodzaju czyraki, drożdżaki czy egzemy. Sok z aloesu skutecznie walczy z infekcjami i grzybicami, a do tego pomaga przy zwykłych skaleczeniach czy stłuczeniach. Należy z niego korzystać zwłaszcza w przypadku poparzeń i odmrożeń.

Zdrowa odżywiona skóra

Składniki aktywne

Aloes posiada długi szereg czynników aktywnych, wywołujących konkretne zjawiska w skórze. Za najważniejsze z nich uchodzą monosacharydy i polisacharydy, czyli cukry pomagające organizmowi w walce ze wszelkimi zagrożeniami pochodzącymi z zewnątrz, na przykład bakteriami. Za funkcje związane z przyspieszaniem gojenia się ran i odbudowy naskórka odpowiada przede wszystkim obecność aminokwasów, zwłaszcza tych, których organizm nie jest sam w stanie produkować. Swoje znaczenie mają enzymy roślinne i kompleks witamin o działaniu regulującym dla funkcji organizmu. Razem z minerałami zapewniają organizmowi wszystko co niezbędne. Bardzo ważnymi składnikami są także saponiny, które myją skórę i ligniny – substancje odpowiedzialne za transport ważnych składników w głąb skóry.

Dawkowanie

Aloes powinno przyjmować się na godzinę przed posiłkiem w łącznej ilości około 50ml dziennie.