Strona główna > Zdrowie > Wypełniacze twarzy / iniekcje. Co to są wypełniacze zmarszczek?
Wypełniacze do twarzy to produkty takie jak kolagen, kwas hialuronowy i apatyt wapniowo-hydroksylowy, które odmładzają skórę twarzy, zmniejszając lub eliminując zmarszczki, zwiększając wgłębienia bliznowe, wzmacniając usta i zastępując utratę objętości tkanek miękkich poprzez zastrzyki do twarzy. Z wiekiem nasza skóra staje się bardziej podatna na zmarszczki i zwiotczenie. Ekspozycja na słońce i lata ruchu mięśni (mrużenie, żucie, uśmiechanie się) przyczyniają się do rozpadu tkanki skórnej.
 
Wypełniacze do twarzy są roztworami tymczasowymi lub długotrwałymi, podawanymi w postaci kilku drobnych zastrzyków na określone obszary twarzy. Dostępne są różne rodzaje wypełniaczy do twarzy; każdy z nich jest przeznaczony do jednego lub kilku celów, takich jak redukcja zmarszczek i powiększanie ust. Wykwalifikowany specjalista dentystyczny lub medyczny może pomóc w ustaleniu, które zastrzyki na twarz i jakie zastrzyki wypełniające są odpowiednie dla Ciebie. Wypełniacze twarzy będą zwiększać objętość fałdów i zagnieceń na twarzy w miejscach, które z wiekiem straciły tłuszcz i kolagen. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją wypełniającą w twoim organizmie. Na twarzy zaczyna brakować objętości i pojawia się starzenie z głębszymi fałdami nosowo-wargowymi, nieestetycznymi liniami marionetek, głębszą fałdą mentalną, usta zaczynają się przerzedzać i odwracać kąciki ust. Wypełniacze z kwasem hialuronowym, takie jak Restylane i Juvederm, są następnie wstrzykiwane zewnętrznie bezpośrednio pod te fałdy, aby zastąpić utraconą objętość, która tworzy młodszy wygląd twarzy. Wypełniacze skórne mogą być stosowane w przypadkach wysokiej linii ust, asymetrycznych ust wokół ust, powiększania ust, a także w przypadkach stomatologii estetycznej poprzez tworzenie pięknych, młodo wyglądających ramek wokół zębów.
 

OTO KILKA BARDZIEJ ZNANYCH Z NAJLEPSZYCH WYPEŁNIACZY ZMARSZCZEK SKÓRNYCH:

Juvederm Facial Filler: Juvederm, wykonany z żelu z kwasem hialuronowym, jest naturalnie występującą w skórze substancją, która przyczynia się do zwiększenia jej objętości i nawilżenia. Juvederm jest przeznaczony do czasowej korekty średnich i ciężkich zmarszczek mimicznych oraz fałdów. Juvederm jest produkowany przez Allergan, tych samych twórców Botoxu.

Restylane Facial Filler: Niezwierzęcy, biodegradowalny żel składający się z kwasu hialuronowego, Restylane to wypełniacz skórny z tkanek miękkich, który poprzez drobne zastrzyki dodaje skórze objętości; wygładza fałdy mimiczne i zmarszczki w okolicach ust i oczu.

PONADTO ISTNIEJE KILKA MNIEJ ZNANYCH WYPEŁNIACZY SKÓRNYCH:

Kolagen (Zyplast/ Zyderm): Miękka tkanka wypełniająca skórę, wykonana z oczyszczonej skóry krowy, służąca do wypełniania zmarszczek, linii i blizn na twarzy. Kolagen jest naturalnie występującym białkiem, które wspiera różne części ciała, w tym skórę, ścięgna i więzadła; w końcu wchłania się do organizmu.

Sculptra: Sculptra, wykonana z syntetycznego kwasu polimlekowego zawartego w mikrosferach, jest pierwszą zatwierdzoną przez FDA iniekcją służącą do przywracania utraconej objętości twarzy (korekcja lipoatrofii) u osób zakażonych HIV.

Captique: Stosowany do wypełniania umiarkowanych i silnych zmarszczek mimicznych oraz fałdów wokół nosa i ust, jest wypełnieniem z tkanek miękkich, które dodaje objętości niektórym obszarom twarzy; pochodzi z kwasu hialuronowego nie pochodzącego od zwierząt.

Hylaform: Wypełnia umiarkowane do ciężkich zmarszczek wokół nosa i ust, Hylaform ® jest chemicznie modyfikowanym z kwasu hialuronowego wypełniaczem skóry, zaprojektowanym w celu tymczasowego wygładzenia powierzchni skóry.

Radiesse: Syntetyczny wypełniacz skórny wykonany z hydroksyapatytu wapnia jest wykorzystywany do korekcji średnich i ciężkich zmarszczek i fałdów. Wstrzykiwacz ten jest bardziej trwałym wypełniaczem, ponieważ organizm tworzy kolagen wokół mikrosfer; dodając masę do wstrzykiwanych obszarów.

Czas trwania wstrzyknięć wypełniacza skórnego i efektów ubocznych

Średnia długość iniekcji wypełniacza wynosi około 10 do 20 minut na sesję, w zależności od osoby i ilości leczonych obszarów. Niektóre z najczęstszych działań niepożądanych obejmują: reakcję alergiczną, siniaki w miejscu wstrzyknięcia, drętwienie i przejściowe zaczerwienienie, obrzęk, ból/tłustość lub przebarwienie. Wstrzyknięcia wypełniacza skórnego wymagają bardzo minimalnych przerw w pracy, co pozwala pacjentom na powrót do pracy i wykonywanie normalnych czynności bezpośrednio po zabiegu. Przez pierwsze 24 godziny można jednak poinstruować osoby, aby powstrzymały się od uciążliwych czynności i nadmiernego nasłonecznienia lub ekspozycji na ciepło. Niektóre z zagrożeń związanych ze wstrzyknięciami do twarzy to grudki (ziarniniaki/granulki), które stanowią potencjalne ryzyko związane z Radiesse, Sculptra, Juvederm i ArteColl.
 

Wyniki zastosowania wypełniaczy iniekcyjnych

Ogólnie rzecz biorąc, wyniki większości iniekcyjnych wypełniaczy są tymczasowe; zwykle trwają od kilku miesięcy do około roku. Zależy to od rodzaju zastosowanych wypełniaczy twarzy lub zastrzyków wypełniających. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zachęca się do dodatkowych sesji zabiegowych. Leczenie wypełniaczem twarzy lub wypełniaczem w formie iniekcji polega na wykonywaniu serii drobnych iniekcji pod powierzchnią skóry - na poziomie podskórnym. Podana ilość zależy od głębokości i wielkości defektu lub zmarszczki skóry. Wraz z ewolucją wypełniaczy do twarzy i wypełniaczy do wstrzykiwania, byłoby to świetne źródło, aby dodać do swojej praktyki dentystycznej lub medycznej.